Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin -13.02.2021r Brenno k/Leszna

W dniu 13.02.2021r. w Brennie k. Leszna odbył się ogólnopolski turniej Karate Kyokushin, w którym udział wzięła 8 - osobowa ekipa naszego klubu, zdobywając łącznie 5 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe medale. Jedna z najmniejszych ekip turnieju zdobyła łącznie 41 punktów i 3 miejsce drużynowo. Zaledwie 3 punkty dzieliły do 1 miejsca drużynowo. To ogromny wyczyn wśród ekip 20 -30 osobowych.
Małgosia Bigosińska - złoty medal w kata i brązowy w kumite +35kg kadetek
Sędzią głównym turniju był sensei Paweł Olszewski.
Gratulujemy wyników !!!

Seminarium Karate Kyokushin -15-17.01.2021r Lipno

Seminarium Karate Kyokushin.
W dniach 15-17.01.2021r w Lipnie odbyło się seminarium szkoleniowe. Celem zgrupowania były przygotowania do zbliżających się mistrzostw makroregionu. W seminarium gościła kadra klubu z Leszna pod przewodnictwem sensei Sandry 3 Dan oraz kadra klubu gospodarzy kierowana przez sensei Pawła 4 Dan. Zajęcia były bardzo intensywne, zaraz po przyjeździe w piątek odbyły się pierwsze 2 godz. zajęcia. Następnego dnia od rana kolejny 1,5 godzinny trening, pół godzinna przerwa i kolejne zajęcia. Po południu odbył się 4 godzinny egzamin na wysokie stopnie uczniowskie a w niedziele rano blisko 2 godzinne kumite. Całe seminarium przebiegło w świetnej atmosferze, tym bardziej że zawodnicy obu klubów od lat spotykają się na wspólnych obozach letnich. Dziękujemy ekipie z Leszna za tak liczne przybycie. Osu.

V Turniej Young Oyama"s Cup - 28.11.2020r Bydgoszcz

28.11.2020r w Bydgoszczy odbył się V Turniej Karate Kyokushin Young Oyama"s Cup. Skromnym 7 osobowym składem nasi zawodnicy zdobyli 7 medali oraz 3 miejsce drużynowo w konkurencji kata. 4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale to dorobek naszej ekipy. 2 złote medale zdobyte w konkurencji kata przez rodzeństwo Szymona i Martę Majewskich oraz złoto w kumite przez Szymona Majewskiego i Bartka Prażniewskiego, srebro w kumite Zuzy Sądej i brąz w kumite Kasi Gabrychowicz. Gratulujemy!!!

Mistrzostwa Polski Seniorów Open +kata oraz MP juniorów Mł. -13.11.2020r Katowice

Kasia Gabrychowicz Mistrzynią Polski w Karate Kyokushin!!!
14.11.2020r w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów open +kata oraz MP juniorów młodszych. Podopieczna trenera Pawła Olszewskiego z Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate została Mistrzynią Polski juniorek młodszych w kumite -50 kg. Kasia stoczyła 5 walk z czego dwie pierwsze wygrała przed czasem. Z LKKK wystąpiła również Zuza Sądej w kategorii juniorek młodszych w kumite +55 kg, która wygrała swoją pierwszą walkę a drugą przegrała po dogrywce. W kata seniorek wystąpiła Angelika Sielczak zajmując 9 miejsce na dziewiętnaście zawodniczek najlepszych w kraju ze stratą zaledwie 0.2 pkt by wejść do finałowej ósemki. To rekordowa liczba zawodniczek w tej kategorii kata.
To był kolejny świetny występ zawodników z Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate.
Przy  podium prezes Polskiego Związku Karate Pan Maciej Sokołowski oraz sekretarz generalny europejskiej organizacji Kyokushin Word Federation  shihan Andrzej Drewniak 9 Dan.
Trener LKKK sensei Paweł Olszewski 4 Dan pełnił funkcję sędziego.
Gratulujemy wyników!!!

Mistrzostwa Polski U-21 -07.11.2020r Zielonka k/ Warszawy

W sobotę 07.11.2020r w Zielonce k/Warszawy odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców (U-21), w których wystąpił Szymon Majewski z Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate. Podopieczny sensei Pawła Olszewskiego zdobył tytuł Wice Mistrza Polski w kumite -70 kg. Złoty medal był w zasięgu ręki ponieważ to właśnie Szymon dominował w walce finałowej, był zdecydowanie mocniejszym zawodnikiem lecz chwila dekoncentracji pozwoliła przeciwnikowi wykonać technikę na wazari czyli zdobycia pół punktu co zaważyło o przegranej Szymona. Cieszymy się oczywiście z tego tytułu. Mistrzostwa odbyły się bez udziału publiczności zgodnie zobowiązującym reżimem sanitarnym przy zachowani wszystkich innych zaleceń sanitarnych. Gratulujemy!!!

Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin "Sari Cup" - 24.10.2020r Żory

24.10.2020r w Żorach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin "Sari Cup" z udziałem 156 zawodników z 22 klubów z Polski. LKKK reprezentowało 5 zawodników zdobywając łącznie 6 medali w konkurencji kata oraz kumite. Złoty medal zdobyła Angelika SIelczak w kata seniorek, Kasia Gabrychowicz w kumite juniorek mł. -50 kg oraz Bartek Prażniewski w kumite młodzików +40 kg, brązowe medale zdobyli: Kasia Gabrychowicz w konkurencji kata juniorek mł., Zuza Sądej w kumite juniorek mł. +50 kg oraz Staś Korczakowski w kumite młodzików =50 kg. Mimo skromnego składu klub nasz uplasował się na 6 miejscu drużynowo. Zawody odbyły się bez udziału publiczności. Gratulacje dla wszystkich zawodników.