Mistrzostwa Polski Zachodniej i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików -20.03.2021r Płoty

Ogromny sukces zawodników z Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate na zawodach Polskiego Związku Karate.
W sobotę 20. marca w Plotach w województwie Zachodnio-Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których wystąpiła 8 osobowa reprezentacja Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate. Sukces podwójny ponieważ klub zdobył 3 miejsce drużynowo zarówno w Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego jak również 3 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, powtarzając drużynowy sukces z ubiegłego roku.
Podopieczni sensei Pawła Olszewskiego zdobyli łącznie 10 medali: 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe.
Złoto wywalczyli:
-Kasia Gabrychowicz w konkurencji kata oraz kumite (walki) juniorek młodszych -50 kg
-Marta Majewska w konkurencji kumite młodziczek -50 kg
-Bartek Prażniewski w kumite młodzików -50 kg
Srebrne medale wywalczyli:
-Angelika Sielczak w konkurencji kata seniorek
-Marta Majewska w konkurencji kata młodziczek
-Zuza Sądej w konkurencji kumite juniorek +60 kg
-Staś Korczakowski w konkurencji kumite juniorów młodszych -55 kg
Brązowe medale:
- Szymon Majewski w konkurencji kata oraz kumite seniorów -70 kg

Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin -13.02.2021r Brenno k/Leszna

W dniu 13.02.2021r. w Brennie k. Leszna odbył się ogólnopolski turniej Karate Kyokushin, w którym udział wzięła 8 - osobowa ekipa naszego klubu, zdobywając łącznie 5 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe medale. Jedna z najmniejszych ekip turnieju zdobyła łącznie 41 punktów i 3 miejsce drużynowo. Zaledwie 3 punkty dzieliły do 1 miejsca drużynowo. To ogromny wyczyn wśród ekip 20 -30 osobowych.
Medale zdobyli:
Zuza Sądej - złoto w kata i srebro w kumite +55kg juniorek
Gabrychowicz Katarzyna - złoto w kata i złoto w kumite -55kg juniorek młodszych
Staś Korczakowski - złoty medal w kumite -55kg juniorów młodszych
Marta Majewska - srebro w kata młodziczek
Staś Szojda - srebrny medal w kata i brązowy w kumite -60kg juniorów młodszych
Maria Szojda - brązowy medal w kumite -45kg juniorek młodszych
Bartosz Prażniewski - srebro w kata i brąz w kumite -55kg młodzików
Małgosia Bigosińska - złoty medal w kata i brązowy w kumite +35kg kadetek
Sędzią głównym turniju był sensei Paweł Olszewski.
Gratulujemy wyników !!!
 

Seminarium Karate Kyokushin -15-17.01.2021r Lipno

Seminarium Karate Kyokushin.
W dniach 15-17.01.2021r w Lipnie odbyło się seminarium szkoleniowe. Celem zgrupowania były przygotowania do zbliżających się mistrzostw makroregionu. W seminarium gościła kadra klubu z Leszna pod przewodnictwem sensei Sandry 3 Dan oraz kadra klubu gospodarzy kierowana przez sensei Pawła 4 Dan. Zajęcia były bardzo intensywne, zaraz po przyjeździe w piątek odbyły się pierwsze 2 godz. zajęcia. Następnego dnia od rana kolejny 1,5 godzinny trening, pół godzinna przerwa i kolejne zajęcia. Po południu odbył się 4 godzinny egzamin na wysokie stopnie uczniowskie a w niedziele rano blisko 2 godzinne kumite. Całe seminarium przebiegło w świetnej atmosferze, tym bardziej że zawodnicy obu klubów od lat spotykają się na wspólnych obozach letnich. Dziękujemy ekipie z Leszna za tak liczne przybycie. Osu.

V Turniej Young Oyama"s Cup - 28.11.2020r Bydgoszcz

28.11.2020r w Bydgoszczy odbył się V Turniej Karate Kyokushin Young Oyama"s Cup. Skromnym 7 osobowym składem nasi zawodnicy zdobyli 7 medali oraz 3 miejsce drużynowo w konkurencji kata. 4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale to dorobek naszej ekipy. 2 złote medale zdobyte w konkurencji kata przez rodzeństwo Szymona i Martę Majewskich oraz złoto w kumite przez Szymona Majewskiego i Bartka Prażniewskiego, srebro w kumite Zuzy Sądej i brąz w kumite Kasi Gabrychowicz. Gratulujemy!!!

Mistrzostwa Polski Seniorów Open +kata oraz MP juniorów Mł. -13.11.2020r Katowice

Kasia Gabrychowicz Mistrzynią Polski w Karate Kyokushin!!!
14.11.2020r w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów open +kata oraz MP juniorów młodszych. Podopieczna trenera Pawła Olszewskiego z Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate została Mistrzynią Polski juniorek młodszych w kumite -50 kg. Kasia stoczyła 5 walk z czego dwie pierwsze wygrała przed czasem. Z LKKK wystąpiła również Zuza Sądej w kategorii juniorek młodszych w kumite +55 kg, która wygrała swoją pierwszą walkę a drugą przegrała po dogrywce. W kata seniorek wystąpiła Angelika Sielczak zajmując 9 miejsce na dziewiętnaście zawodniczek najlepszych w kraju ze stratą zaledwie 0.2 pkt by wejść do finałowej ósemki. To rekordowa liczba zawodniczek w tej kategorii kata.
To był kolejny świetny występ zawodników z Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate.
Przy  podium prezes Polskiego Związku Karate Pan Maciej Sokołowski oraz sekretarz generalny europejskiej organizacji Kyokushin Word Federation  shihan Andrzej Drewniak 9 Dan. 
Trener LKKK sensei Paweł Olszewski 4 Dan pełnił funkcję sędziego.
Gratulujemy wyników!!!
 

Mistrzostwa Polski U-21 -07.11.2020r Zielonka k/ Warszawy

 
W sobotę 07.11.2020r w Zielonce k/Warszawy odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców (U-21), w których wystąpił Szymon Majewski z Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate. Podopieczny sensei Pawła Olszewskiego zdobył tytuł Wice Mistrza Polski w kumite -70 kg. Złoty medal był w zasięgu ręki ponieważ to właśnie Szymon dominował w walce finałowej, był zdecydowanie mocniejszym zawodnikiem lecz chwila dekoncentracji pozwoliła przeciwnikowi wykonać technikę na wazari czyli zdobycia pół punktu co zaważyło o przegranej Szymona. Cieszymy się oczywiście z tego tytułu. Mistrzostwa odbyły się bez udziału publiczności zgodnie zobowiązującym reżimem sanitarnym przy zachowani wszystkich innych zaleceń sanitarnych. Gratulujemy!!!

Designed by Maltoron 
Copyright © 2012-2020