Mistrzostwa Polski Seniorów Open +kata oraz MP juniorów Mł. -13.11.2020r Katowice

Kasia Gabrychowicz Mistrzynią Polski w Karate Kyokushin!!!
14.11.2020r w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów open +kata oraz MP juniorów młodszych. Podopieczna trenera Pawła Olszewskiego z Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate została Mistrzynią Polski juniorek młodszych w kumite -50 kg. Kasia stoczyła 5 walk z czego dwie pierwsze wygrała przed czasem. Z LKKK wystąpiła również Zuza Sądej w kategorii juniorek młodszych w kumite +55 kg, która wygrała swoją pierwszą walkę a drugą przegrała po dogrywce. W kata seniorek wystąpiła Angelika Sielczak zajmując 9 miejsce na dziewiętnaście zawodniczek najlepszych w kraju ze stratą zaledwie 0.2 pkt by wejść do finałowej ósemki. To rekordowa liczba zawodniczek w tej kategorii kata.
To był kolejny świetny występ zawodników z Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate.
Przy  podium prezes Polskiego Związku Karate Pan Maciej Sokołowski oraz sekretarz generalny europejskiej organizacji Kyokushin Word Federation  shihan Andrzej Drewniak 9 Dan.
Trener LKKK sensei Paweł Olszewski 4 Dan pełnił funkcję sędziego.
Gratulujemy wyników!!!

Mistrzostwa Polski U-21 -07.11.2020r Zielonka k/ Warszawy

W sobotę 07.11.2020r w Zielonce k/Warszawy odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców (U-21), w których wystąpił Szymon Majewski z Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate. Podopieczny sensei Pawła Olszewskiego zdobył tytuł Wice Mistrza Polski w kumite -70 kg. Złoty medal był w zasięgu ręki ponieważ to właśnie Szymon dominował w walce finałowej, był zdecydowanie mocniejszym zawodnikiem lecz chwila dekoncentracji pozwoliła przeciwnikowi wykonać technikę na wazari czyli zdobycia pół punktu co zaważyło o przegranej Szymona. Cieszymy się oczywiście z tego tytułu. Mistrzostwa odbyły się bez udziału publiczności zgodnie zobowiązującym reżimem sanitarnym przy zachowani wszystkich innych zaleceń sanitarnych. Gratulujemy!!!

Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin "Sari Cup" - 24.10.2020r Żory

24.10.2020r w Żorach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin "Sari Cup" z udziałem 156 zawodników z 22 klubów z Polski. LKKK reprezentowało 5 zawodników zdobywając łącznie 6 medali w konkurencji kata oraz kumite. Złoty medal zdobyła Angelika SIelczak w kata seniorek, Kasia Gabrychowicz w kumite juniorek mł. -50 kg oraz Bartek Prażniewski w kumite młodzików +40 kg, brązowe medale zdobyli: Kasia Gabrychowicz w konkurencji kata juniorek mł., Zuza Sądej w kumite juniorek mł. +50 kg oraz Staś Korczakowski w kumite młodzików =50 kg. Mimo skromnego składu klub nasz uplasował się na 6 miejscu drużynowo. Zawody odbyły się bez udziału publiczności. Gratulacje dla wszystkich zawodników.

Międzynarodowy Puchar Karate Kyokushin - 03.10.2020r Sieradz

03 października w Sieradzu odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Sieradza. Po ponad pół rocznej przerwie zawodnicy LKKK wystąpili w składzie 5 osobowym zdobywając 8 medali. To był naprawdę duży wyczyn biorąc pod uwagę, iż zawodnicy nasi jeszcze nie rozpoczęli sezonu. Wszyscy wrócili z medali a część z nich z dwoma zdobywając w konkurencji kumite i kata. 2 złote medale wywalczyła Kasia Gabrychowicz w konkurencji kumite juniorek młodszych - 50 kg oraz kata, Złoty medal wywalczyła Marta Majewska w konkurencji kata młodziczek oraz srebro w kumite młodziczek - 40 kg, Złoty medal wywalczył również Staś Korczakowski w kumite młodzików -50kg oraz brąz w kata, Brązowy medal zdobyła Zuza Sądej w kumite juniorek młodszych -60 kg oraz brąz przypadł Małgosi Bigosińskiej w konkurencji kata dziewcząt 9-10 lat. Gratulujemy.

Komunikat!

Dobra wiadomość dla członków klubu.
Mimo trudnej sytuacji w jakiej się znalazł klub po otrzymaniu wypowiedzenia lokalu, udało się podjąć pewne działania dzięki, którym będziemy mogli kontynuować naszą drogę karate, którą kroczymy od 24 lat. Możemy zdradzić Wam, że otrzymamy nowe Dojo, które zostanie dostosowane do naszych potrzeb. Sala treningowa, szatnie z prysznicami, recepcja itp. Będziemy mieli warunki na najwyższym poziomie, a klub będzie znajdował się w centrum miasta w nowoczesnym obiekcie. Decyzja o nowym Dojo nie była łatwa ponieważ będziemy musieli szukać wsparcia by utrzymać obiekt. Pandemia dotknęła wszystkich i nasz klub również gdzie wstrzymane zostały składki członkowskie a koszty trzeba było ponosić. Mimo prośby do właściciela  obiektu o wstrzymanie czynszu lub zmniejszeniu do chwili uruchomienia ponownie zajęć nie wyrażono zgody lecz w tym trudnym okresie podniesiono znacznie czynsz co było nie do przyjęcia. Powoli można przygotowywać się do nowego sezonu. Terminy potwierdzonych imprez sportowych na ten rok można znaleźć na oficjalnej stronie klubu. Planowane rozpoczęcie w listopadzie. Osu.