OTWARTE MISTRZOSTWA PŁOCKA - 29.11.2008R

20- osobowa grupa zawodników reprezentowała Lipnowski Klub Kyokushin Karate podczas Otwartych Mistrzostw Płocka w sobotę 29.11.2008r. W zawodach brało udział 220 zawodników z 16-tu ośrodków z Polski. Najlepiej spisali się Rygileska Luiza II miejsce w kata kadetek oraz II miejsce w kumite kadetek +45 kg, Grzybowska Kaja II miejsce w kata juniorek młodszych, Zielinska Weronika III miejsce w kata dzieci do 11 lat, Wegner Maja III miejsce w kumite młodziczek i IV miejsce w kata młodziczek, Małkinska Malgorzata III miejsce kumite seniorek + 60 kg oraz Stasiński Przemyslaw III miejsce w kumite seniorów do 80 kg.

XXV PUCHAR POLSKI KARATE KYOKUSHIN - ZIELONA GÓRA 26.10.2008R

26 października 2008r w Zielonej Górze w Hali Widowiskowo-Sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się XXV Puchar Polski Seniorów Kyokushin Karate.

W turnieju uczestniczyło 138 zawodników z 48 ośrodków z kraju i z zagranicy, w tym najlepsi polscy karatecy: K. Habraszka - 5 krotny mistrz Europy, wicemistrzyni świata - D. Habraszaka, mistrzyni świata - A. Sypień. W trakcie ceremonii zawodników wprowadził na matę okryty zbroją samuraj. W części finałowej odbył się Festiwal Pokazów Dalekowschodnich Sztuk Walk. Japoński gość Tadashi Suzuki zaprezentował ujmujący harmonią taniec z wachlarzem.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że zawody miały uraczystą oprawę. Zdumiewający był wystrój hali, liczba banerów, nagrody dla zwycięzców, mata na podwyższeniu, dodatkowe oświetlenie, kolorowy informator w formie magazynu karate oraz liczne pokazy.

Czołowa zawodniczka naszego klubu sesnei Justyna Grzywaczewska wywalczyła 2 miejsce na podium

XIX MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW KARATE KYOKUSHIN - RADZYMIN 04-05.10 2008R

W dniach 4 i 5 października 2008 w Hali Sportowej ROKiS w Radzyminie odbyły się MP juniorów. W zawodach wzięło udział 162 zawodników z 55 ośrodków. Organizatorem imprezy był MKS w Radzyminie kierowany przez sensei T. Lenkiewicza.

Wobec braku od kilku lat odpowiedzniej liczby zawodników w najniższych kategoriach wagowych - zastała podjęta decyzja o likwidacji na MP juniorów dwóch najniższych kategorii wagowych: - 60 kg dla mężczyzn oraz - 50 kg dla kobiet.

W zawodach uczestniczył nasz zawodnik Przemysław Stasiński, dla którego był to debiut w formule kumite full contact.

ROZPOCZĘCIE SEZONU TRENINGOWEGO - 2008/2009

W dniach 20-21 września 2008r. odbył się spływ kajakowy w Borach Tucholskich w miejscowości Swornegacie zorganizowany przez Lipnowski Klub Kyokushin Karate dla najstarszej grupy ćwiczących w klubie oraz działaczy i pracowników. Spływ został zakończony wspólną zabawą przy ognisku oraz pieczeniem kiełbasek. 

OBÓZ LETNI - ROZEWIE 26.07-06.08.2008R

W dniach 26.07.-06.08.2008r w Rozewiu k.Jastrzębiej Góry odbył się letni obóz sportowy z udziałem 80 uczestników. W obozie uczestniczyły ośrodki z: Hamburga, Solca Kujawskiego, Włocławka, Inowrocławia i Lipna.

Zajęcia przeprowadzone były pod kątem zastosowania technik bokserskich w karate, pokazano szereg kombinacji, prawidłową prace na sprzęcie (tarcze) oraz pokazano Bo-kata.

Oprócz treningów odbyły się również wycieczki między innymi na Hel (zwiedzanie Muzeum Obrony Wybrzeża), rejs statkiem po morzu, zwiedzanie latarni morskiej w Rozewiu oraz piesze wycieczki do Władysławowa i Jastrzębiej Góry.

Zorganizowano wiele turniejów m.in: w piłce nożnej i siatkowej oraz tzw. baloniadę, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Designed by Maltoron 
Copyright © 2012-2020